به گیتی مزن جز به نیکی نفس
گالری عکس تماس با ما مراکز پخش کتابها درباره ما صفحه اصلی
راه نیکان راه نیکان
top
 
اطلاعیه
 

پاسخ نشر راه نیکان به یک نامه الکترونیکی

خواننده ی عزیزی که نسبت به کتب منتشر شده نشر راه نیکان معتقدانه برخورد کرده و جهت پرده برداشتن از روی ماهیت ضد اسلامی فرقه ها، آثار مؤلفان ما را مورد استفاده قرار می دهد متذکر شده اند گروهی ناشناس با پخش شب نامه های بی نام و نشان نشر راه نیکان را متهم به تصوف فرقه ای می نمایند . ایشان تقاضا داشتند جهت اطلاع خوانندگان اقدامی صورت گیرد. ما هر چند تصمیمی نداریم برای اینگونه دشمنی ها که لازمه فعالیت ما می باشد پاسخی داده باشیم جواب نامه محبت آمیز ایشان را در اختیار مراجعه کنندگان به سایت نشر راه نیکان گذاشتیم.

بسم الله و الحمد و الثنا

جناب فاضل ارجمند آقای ... سلام علیکم. یادداشت شما ملاحظه شد، از دقت نظر جنابعالی و تذکر دلسوزانه شما ممنون و سپاسگزارم. اینگونه شایعات به لحاظ رسوائی گروه های مورد تحقیق مؤلفان بزرگوار ما در پی واقعه تاریخی مربوط به علی مظلوم یگانه امیرالمؤمنین عالم اسلام سرنوشت شیعیان تمام ادوار تاریخ بوده است. نوشته اند وقتی خبر شهادت آن حضرت در محراب کوفه به شام رسید، اموی زدگان از یکدیگر پرسیدند مگر علی نماز می خوانده اند که در حال نماز به شهادت رسیده است.
تردیدی نیست بهائیان، وهابیان، کسروی زدگان و صوفیان در مقابل آثاری که راه نیکان منتشر نموده اند ساکت نخواهند نشست. چنانکه با تهدید، به آتش کشیدن چاپخانه و برخورد فیزیکی با وابستگان نشر و آتش زدن وسیله نقلیه نشر و ... مواجه بوده و هستیم. ما برای دفاع در مقابل این افراد که منافع آنان را به خطر انداخته ایم تصمیمی نداشته و نداریم زیرا لازمه فعالیت نشر راه نیکان این واکنشهای خصمانه، ناجوانمردانه است. مهم تر این که کتب منتشر شده ما بهترین مدافع ما در مقابل این حرکت های مذبوحانه است.
شما و هر خواننده ای که با اینگونه شایعات برخورد می کند یا می شنود می گویند مسئولان راه نیکان خود از صوفیه اند. و این اقدامات در مسیر اثبات خود و تخطئه فرقه های دیگر است. می بایست به رسائل «تصوف شناسی فرقه ای» منتشر شدۀ راه نیکان مراجعه نموده تا مطلع باشند تمامی فرقه های موجود، مورد نقد قرار گرفته و بی اعتباری آنها ثابت شده است.و اگر بر فرض محال شایعه تصوف گرایی ما صحیح هم باشد، آن را رد کرده ایم. ضمناً توجه به آنچه تا کنون منتشر شده است بیان کننده روش هیئت تحریریه می باشد که تا یقین نکنند رساله تالیفی مؤلفی ماهیت ضد اسلامی فرقه مورد بحثش را ثابت نکرده است اقدام به چاپ آن نمی کند.
ثانیاً نشر راه نیکان وابسته به هیچ کدام از مؤلفین که رساله نقادانه آنان چاپ شده است نیست و لذا نسبت دادن نشر راه نیکان انتقام از کسی است که نقد او ضربات کاری را به آنها زده است.
ثالثاً برای ما این که مؤلفان چه کسی با چه افکاری بوده اند مهم نیست بلکه چه نوشته اند مهم است چنانکه در همین راستا آثار صوفیان فعال نادم مانند شیخ عباسعلی کیوان قزوینی منصور علیشاه شیخ فرقه گنابادی را در رد تصوف فرقه ای و آثار عبدالحسن آیتی (آواره)، حسن نیکو، اقتصاد مراغه ای، صبحی مهتدی و دیگرانی چون ایشان را که از مبلغان و مروجان سرسخت بهائیت بوده اند چاپ کرده ایم و این افتخار ماست که آثار کسانی از بهائیان، شیخیان، وهابیان خصوصاً صوفیان را که رد برخورد نوشته اند را چاپ و منتشر سازیم.
آری چه خوش است ما معرف شخصیت هائی و ناشر آثاری باشیم که مؤلفان آن دیروز بهائی یا صوفی بوده اند و امروز با آگاهی تمام ضلالت آنان را که از نزدیک دیده اند، برملا می سازند. آنان از حربن یزید ریاحی شهید کربلا درس گرفته اند و ما از مولایمان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) که امثال حربن یزید ریاحی را پذیرفتند تبعیت کرده ایم. پس اگر بر فرض محال بپذیریم مؤلفی صوفی یا بهائی بوده است، به فرموده امام خمینی (قدس سره الشریف) حال کنونی افراد شرط است نه گذشته آنان. و در نامه ای به مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد آقا فرزند عزیزشان که در کتابی به نام «نقطه عطف» چاپ شده است در صفحه 22 مرقوم فرموده اند: «پسرم گاهی می بینم از تهمت های ناروا و شایعه پراکنی های دروغین اظهار ناراحتی و نگرانی می کنی. اولاً باید بگویم تا زنده هستی و حرکت می کنی و تو را منشأ تأثیری بدانند انتقاد و تهمت و شایعه سازی علیه تو، اجتناب ناپذیر است، عقده ها زیاد و توقعات روز افزون و حسادت ها فراوان است. آن کس که فعالیت دارد گرچه صد در صد برای خدا باشد از گزند بدخواهان نمی تواند به دور باشد.»
خدا یارتان و اهل بیت عصمت و طهارت پناهگاهتان باد.


نشر راه نیکان

 
below
  نشر راه نیکان